.

.

12 kwietnia 2013

It's Batman time!

Przy okazji blogowego łańcuszka padło pytanie co oprócz czytania lubię robić. Odpowiedziałam następująco: "Rękodzieło ;). Kombinuję obecnie z różnymi metodami, projektami i pomysłami, ale o tym wkrótce. Do tej pory najczynniej zajmowałam się wyrabianiem biżuterii." I dziś przyszłą pora podzielenia się efektami moich ostatnich kombinacji.

Panie i Panowie oto Batman!

Ostatnio zainteresowałam się modeliną oraz decoupage. Z tego zainteresowania zrodził się pomysł wykonania gadżetu, którego krótką historię powstania przedstawiam w obrazkach.

Na początek stworzyłam szablon nietoperza dopasowany do tarczy zegara, która ma wymiary 26 x 18 cm, a następnie naniosłam go na drewno. Pierwsze malowanie - podkład akrylowy.


Następnie poszło kilka warstw farby żółtej, która jest fluorescencyjna, co, jak wszyscy wiemy, oznacza, że tarcza świeci pod wpływem ultrafioletu! Następnie wypełnienie nietoperza na czarno.Po wypełnieniu tarcza dostała także czarną obwódkę. Malowanie zakończone! Teraz lakier.Na pierwszym zdjęciu widać, że wskazówki są czarne. Jednak gubiły się na tle nietoperza, dlatego przemalowałam je na żółto. Efekt końcowy na zdjęciu poniżej.


Żałuję tylko, że nie posiadam lampy, aby pokazać (i samemu zobaczyć!) jak żółta farba świeci :(.


A kotek przez cały czas sprawdzał postępy!Jest to pierwszy wpis, mam nadzieję, z całego cyklu. Poświęcone będą różnego rodzaju gadżetom dla nerdów i geeków.
W kolejce zegar z reaktorem łukowym IronMana!
Co dalej nie wiem jeszcze. Może ktoś ma ciekawy pomysł?

Ps. Jak ktoś się poważnie zakocha to powinien zajrzeć tutaj ;)

Reakcje:

6 komentarze:

Dada pisze...

chapeau bas!

Zerr pisze...

Shut up and take my money! O.O

Agu pisze...

Chętnie :P

Agu pisze...

Jak ktoś ma pomysł na nazwę działu z takimi gadżetami to niech się podzieli. Obecnie jest GeekSshow lub Geek Workshop ^^

el Browarre pisze...

Zerr - ok ^^ http://allegro.pl/batman-zegar-scienny-fluorescencyjny-i3171033120.html

Immora pisze...

Świetny <3

Prześlij komentarz

Prosimy o podpisywanie się w komentarzach. Anonimowe komentarze będą likwidowane ;)

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | GreenGeeks Review