Przejdź do głównej zawartości

Zdobycze książkowe # 2


Po ostatnim miesiącu postanowiliśmy zrobić mały post i nie nabywać kolejnych książek. Jak zawsze udało nam się to wyśmienicie!
Agu i el Browarre mają zaszczyt zaprezentować efekt odwyku książkowego - 21 (słownie dwadzieścia jeden) nowych książek!


No to od początku.

Simon R. Green - Haunting the Nightside oraz The Dark Heart of the Nightside - dwa omnibusy zawierające 3,4,5 i 6 tom z cyklu Nihgtside; efekt wymiany

Agu: W najbliższym czasie (a może i w tym najdalszym również) chyba nie doczekamy się rodzimego wydania kolejnych tomów z cyklu, więc trzeba szlifować angielszczyznę.

el Browarre: Mówcie co chcecie, ale Green ze swoim cyklem Nightside jest zajebisty- zwariowany, zabawny, tajemniczy, z odrobioną klimatu noir i kryminału - uwielbiam. No i dzięki tym tomom dowiem się w końcu kim jest matka Taylora. (właściwie domyśliłem się tego po okładce, ale co tam).

Aneta Jadowska - Bogowie muszą być szaleni - wygrana w konkursie AntyRadia

el Browarre: Recenzja już od jakiegoś czasu wisi na blogu, więc odsyłam do niej.

C.S. Forester - Okręt liniowy - wygrana w konkursie na Facebook

el Browarre: Sam kilka razy byłem na żaglach, więc uwielbiam powieści marynistyczne - przydałoby się tylko skompletować w końcu też wcześniejsze tomy Forestera...

Paolo Bacigalupi - Złomiarz - zakup na fabryka.pl

Agu: Mój oficjalny prezent na Dzień Kobiet. Po lekturze "Zatopionych miast" jestem pozytywnie nastawiona do tego autora.

el Browarre: Jeśli kupujesz swojej dziewczynie książkę Bacigalupiego, a ona jest zadowolona, to wiesz, że jest dobrze :P

Jack Campbell - Dowództwo Starka - zakup na fabryka.pl

el Browarre: Do książek Campbella można się doczepić za 100 tys. różnych rzeczy, ale mają swój urok i z przyjemnością przeczytam co tam Stark powyczyniał na księżycu. To pierwsza seria autora po odejściu z wojska i widać wściekłość na armijną biurokrację.

Siergiej Sniegow - Galaktyczny zwiad. Ludzie jak bogowie 1 oraz H. Beam Piper - Kudłacz rozumny - subskrypcja Galaktyka Gutenberga od Solaris

Agu: Chwilowo skupiamy się na kompletowaniu, ale muszę przyznać, że okładki są genialne - to połączenie bieli oraz pastelowych kolorów.

Peter Watts - Behemot - zakup w sklepie ArsMachina

Agu: Właśnie zaczęłam czytać Rozgwiazdę i jeszcze nie mogę powiedzieć nic konkretnego. Powinno być dobrze.

el Browarre: Po lekturze fenomenalnej Rozgwiazdy (recenzja niedługo) i niewiele jej ustępującego Wiru, przyszła pora na Behemota. Cieszy fakt, że Ars Machina wydała to w 1 tomie (za granicą ukazało się w dwóch, co zresztą nie spodobało się samemu autorowi). Watts to cholerny geniusz SF, chociaż po 2 pierwszych tomach muszę sobie od niego zrobić chwilę przerwy.

Jakub Ćwiek - Dreszczprzytargane z premierowego spotkania autorskiego, już z podpisem

Agu: Przeczytałam w dwa wieczory. Szybka i przyjemna lektura. W głowie słyszałam utwory wspominane w tekście (oczywiście, te które znam :P). Z przyjemnością poznam dalsze losy Dreszcza.

el Browarre: Trochę już przeczytałem i zdecydowanie mi się podoba. Nie będę się rozpisywał, bo recka w ciągu tygodnia.

 James S.A. Corey - Przebudzenie Lewiatana - efekt wymiany na Lubimy Czytać

el Browarre: Za podzielenie tej książki na dwa tomy, Fabryce Słów należy się karny kutas. Nie kupiłbym, ale skoro z wymiany... Znam obu autorów kryjących się pod pseudonimem James S. A. Corey - jednego jako asystenta Martina, drugiego z lektury Smoczej Drogi, w dodatku tematyka świetna, szanse na to, że książka mi się nie spodoba wynoszą jakieś 1 do 1000.

Bradley P. Beaulieu - Wichry archipelagu - efekt wymiany na Lubimy Czytać

el Browarre: Okręty na okładce, recenzje twierdzące, że to nie kolejna sztampowa historyjka fantasy - jak dla mnie wystarczająca reklama. Bardzo ładna okładka z tłoczeniami.  

Drew Magary -  Nieśmiertelność zabije nas wszystkich - efekt wymiany na Lubimy Czytać

Agu: Kiedyś zaciekawił mnie opis, więc skoro nadarzyła się okazja do wymiany to z niej skorzystałam

Marcin Mortka - Zagubieni - recenzencka z Zielonej Sowy

el Browarre: SF dla młodszych czytelników, lubię książki Marcina, więc zapewne i ta przypadnie mi do gustu. Recenzja w kwietniu, więc więcej na razie nie piszę.

Agnieszka Stelmaszyk - Zagadka Diamentowej Doliny, Tajemnica klejnotu Nefertiti i Skarb Atlantów - jedna w prezencie, dwie pozostałe efekt wymiany na Lubimy Czytać

Agu: Zobaczyłam piękne, kolorowe okładki, potem wnętrze - śliski papier, dużo obrazków, strony stylizowane na kartki ze starej kroniki i po prostu musiałam to mieć. 

Paul Brannigan - Dave Grohl. Oto moje (po)wołanie - zakup w sklepie SQN

el Browarre: Dave Grohl to jedna z moich ulubionych postaci na współczesnej rockowej scenie, gość na scenie, w studiu, wywiadach i filmikach jest zajebisty, a przy tym niezwykle naturalny. Zobaczymy jak biografia, zerknąłem na wstęp i trochę się rozczarowałem, bo mało ciekawy. No i pisane przez jego znajomego, na podstawie wywiadów- wolałbym jednak tradycyjną narrację pierwszoosobową samego rockmana. Jak się wygrzebię z zaległych lektur, to pewnie i tę zrecenzuję. Bardzo ładnie wydana.

Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - Tomy 7, 8 i 9 

el Browarre: Po kilku komiksach przez które ciężko mi było przebrnąć - historie z lat 80-tych czytane współcześnie to nie dla mnie - mamy kilka nowszych rzeczy. Thor cholernie mi się spodobał, w końcu ktoś pogadał sobie z Tonym Starkiem tak, jak na to czekałem. Hulk i Upadek Avengers zapowiadają się równie dobrze! Pewnie w szortach podsumuję wszystkie trzy, generalnie- cieszy mnie powrót do nowszych historii.

Komentarze

  1. Pokaźny zbiór, nie ma to tamto :) Ja w tym miesiącu nieco skromnie, bo zalega mi kilkadziesiąt jeszcze nieprzeczytanych książek, które chomikowałem :)

    Zresztą - swojego stosa będę jakoś pod koniec miesiąca publikował, to zapraszam :)

    Wspomnę tylko, że Dreszcza przeczytałem - bardzo mi się podobał, a na Zagubionych mam chrapkę...

    OdpowiedzUsuń
  2. U nas też była hasło "Skromnie w tym miesiącu", a chomikowanie uskuteczniamy bardzo poważnie!

    Już jest koniec miesiąca :P

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja się nawet boją liczyć nieprzeczytane książki na półkach, sądzę, że na setce się ta liczba nie zamknie...

    OdpowiedzUsuń
  4. Tożsamość matki Taylora dla mnie była nieco zaskakująca, kolejne tomy jeszcze lepsze. Szkoda, że Green póki co zakończył cykl, nie wyjaśniając kilku rzeczy...


    Polecam jego drugą serię, której FS pewnie też nie pociągnie dalej :P

    OdpowiedzUsuń
  5. Czytałem Człowieka ze złotym amuletem i nawet mi się podobało, chociaż nie tak jak Nightside- szczerze mówiąc, nie będę po nocach płakał, że nie mam na półce kolejnych tomów o Droodzie ;)

    OdpowiedzUsuń
  6. A ja zaczęłam "Człowieka..." i odpadłam po parudziesięciu stronach... to chyba nie był mój czas na tę książkę. Zapewne zrobię drugie podejście, ale nie szybko.

    OdpowiedzUsuń
  7. Galaktyka Gutenberga niby mnie intryguje, ale jednocześnie jakoś tak nie mam do tych książek zaufania. Może to obawy, że brzydko się zestarzały? No nic to, pozostaje mi poczytać kilka recenzji i spróbować opowiedzieć się po którejś ze stron :P

    OdpowiedzUsuń
  8. He he, u mnie skutki zakładanego zmniejszania ilości czekających na półkach książek wyglądają mniej więcej tak samo. Dobrze wiedzieć, że nie jestem sama.;)

    Galaktyki Gutenberga w sumie jestem ciekawa, ale nie aż tak, żeby subskrybować. Za to chętnie poczytam, jak tam innym się podobała.;)

    OdpowiedzUsuń
  9. Sam się sięgać po Galaktykę nieco boję i raczej w najbliższym czasie na zmianę się nie zapowiada.. Jak wspomniała Jezebel, nie każda książka ładnie się starzeje. No a za wyborem akurat tych tytułów stoją ludzie, którzy czytali je kilkadziesiąt lat temu, a jak wiadomo, wspomnienia i sentymenty z czasem lubią ukazywać wszystko w lepszym świetle. Oby to było tylko takie tam marudzenie, a książki okazały się super ;]

    OdpowiedzUsuń
  10. Poza tym w obrębie serii książka książce nierówna, nawet jeśli chodzi o te napisane przez jednego autora, a co dopiero różnych. Dlatego mam problem z kompletowaniem jakichkolwiek serii wieloautorowych w całości 'na ślepo' (to dotyczy nawet UW). Będę wyglądać recenzji i jeśli któraś pozycja zbierze dużo pochlebnych, to się jej pewnie bliżej przyjrzę.

    OdpowiedzUsuń
  11. Z Galaktyką nie będzie to takie proste, drukują tego chyba tylko tyle, ile wcześniej ludzie zamówili..

    OdpowiedzUsuń
  12. Nie no, podobno mają dodrukowywać na bieżąco, wedle zamówień (Wojtek Sadeńko w każdym razie o tym zapewniał, nie pisał tylko, czy wystarczy jedno zamówienie, czy musi się zebrać jakaś pula poza subskrypcją).

    OdpowiedzUsuń
  13. Pisajcie więcej o tych ryfterach, bo się przymierzam i przymierzam, ale jakoś nie umim się domierzyć do tego, żeby się z nimi zmierzyć ;)

    OdpowiedzUsuń
  14. Ja jestem zachwycony, Agu tak nie do końca- bierz i czytaj, jeśli masz ochotę na mroczne SF

    OdpowiedzUsuń
  15. Ja się trochę męczę, ale nie bardzo przepadam za sf. Tobie się spodoba ;P

    OdpowiedzUsuń
  16. Dobrze tato, dobrze mamo!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Prosimy o podpisywanie się w komentarzach. Anonimowe komentarze będą likwidowane ;)

Popularne posty z tego bloga

Fabryka Wkurw, czyli siedem grzechów głównych Fabryki Słów

Destiny [recenzja]

Zajdle 2014